Wreszcie mamy zaszczyt przedstawić długo wyczekiwany film. Nasze dzieci są super, zobaczcie jakie maja zdolności aktorskie:-)
https://www.youtube.com/watch?v=WU9fdYt4Atk
czwartek, 14 kwietnia 2016
Mamy, mamy, mamy!!!
Terminy i tematy Półkolonii 2016
04-08.07.2016 Policjanci i złodzieje
11-15.07.2016 Serce w rozterce
18-22.07.2016 Tydzień sztormowy
25-29.07.2016 Tydzień cynamonowy
01-05.08.2016 Tydzień flowersticków
08-12.08.2016 Horror Terror Marmelada!
Nieco dzika tematyka, nie sądzicie? Cóż... widać jak organizacja działa 25 lat, to tak właśnie się dzieje;-)
04-08.07.2016 Policjanci i złodzieje
11-15.07.2016 Serce w rozterce
18-22.07.2016 Tydzień sztormowy
25-29.07.2016 Tydzień cynamonowy
01-05.08.2016 Tydzień flowersticków
08-12.08.2016 Horror Terror Marmelada!
Nieco dzika tematyka, nie sądzicie? Cóż... widać jak organizacja działa 25 lat, to tak właśnie się dzieje;-)
środa, 26 sierpnia 2015
Tydzień Upiorów i i portret wielokrotny inspirowany Witkacym
![]() |
| Kinga - burzliwa narada z własnym ja. |
![]() |
| Czyżby na nasze warsztaty wkradł się Johnny Depp? Nie, to przecież Marek! |
![]() |
| Elizka - dama o tajemniczym uśmiechu niczym Mona Lisa. |
![]() |
| "Miło porozmawiać z taką miłą osobą jak ja" - Lena razy pięć :) |
![]() |
| Maja: Czy to ja, czy to nie ja? |
![]() |
| Oliwia - królowa nastroju. |
![]() |
| Ewelinka - ulubienica obiektywu. |
![]() |
| Mateusz: "Jak się cieszę, że mogę się spotkać sam ze sobą" :) |
![]() |
| Antek - poker face :) |
![]() |
| "Panowie, pora podjąć ważną decyzję..." - Michał. Tym razem na poważnie. |
![]() |
| Mateusz: "Muszę się nad tym zastanowić". |
![]() |
| Krzyś z przyjemnością spotyka takich miłych Krzysiów jak on sam. |
![]() |
| "Jestem Patrykiem, miło was poznać Patrykowie" :) |
![]() |
| Andrzejek nie może wyjść z podziwu: "Tyyyle mnie...". |
Kiedy planowaliśmy Tydzień Upiorów, poszukiwaliśmy czegoś niezwykłego, co pozwoliłoby utrwalić wyjątkowość dziecięcych aranżacji, podkreślić fantazję i pomysłowość naszych półkolonistów. Nawiązaliśmy kontakt z panem Jerzym Rzechankiem, artystą-fotografem, zafascynowanym twórczością Witkacego. Warsztaty portretowe odbyły się w piątek - ostatni dzień półkolonii. Mieliśmy bardzo inspirujący, twórczy czas. Klimat tajemnicy, nastrojowe stylizacje... Każdy mógł spojrzeć sobie w oczy, zajrzeć na dno własnej duszy, spotkać się z samym sobą. Było zabawnie, chwilami refleksyjnie. A pan fotograf dwoił się i troił, żeby nas tak zwielokrotnić... To już zakończenie półkolonii "Twórcze Lato 2015". Będziemy tęsknić... DO ZOBACZENIA ZA ROK!
wtorek, 25 sierpnia 2015
Tydzień Upiorów w natarciu...
![]() |
| Drżyjcie śmiertelni przed uroczą córką Frankensteina i jej groźnym psem. |
![]() |
| Oliwia i Kinga na codziennej rozgrzewce przed polowaniem... |
![]() |
| Marek - geniusz werbla, kotła i talerza. |
![]() |
| Marek - ma to w genach. Zuzia - ma to w uszach... uffff, ile decybeli! |
![]() |
| Maseczka piękności. Igor i Lena, jego miła siostrzyczka. |
![]() |
| Florian Kohut i Galeria autorska Pod Strachem Polnym. Pod okiem Mistrza malowaliśmy stracha polnego - architekta krajobrazu, poetę i muzyka doskonałego. |
![]() |
| Pod kapliczką św. Wendelina - orzeźwieni wodą ze źródełka młodości :) |
![]() |
| Najlepsi przyjaciele - Marek i Igor. |
![]() |
| Każdy może mieć drugie oblicze. Maski własnoręcznie wykonane. |
![]() |
| Co to za stwór?... A! To przecież Michałek w (nie)własnej skórze. |
![]() |
| Pamiątka z wakacji. Wesoła czwórka: Igor, Marek, Pola i Oliwia. |
![]() |
| Masaż to czy reanimacja? Pola i Igor troszczą się o Mareczka :) |
![]() |
| Uwaga, uwaga! Upiory rządzą! Nasza radosna/zamaskowana ferajna świętuje zakończenie półkolonii. |
Tydzień piniaty, czyli ważne jest (nasze) wnętrze (i piniatowe).
![]() |
| Robimy sałatkę szopską i chłodnik zwany taratorem pod okiem młodych Bułgarów: Ginoewa, Fabiana, Jordan. Instytut Kultury i Języka Polskiego przy UŚ reprezentowała sympatyczna pani Agnieszka. |
![]() |
| Oliwia sprawdza ostrość noża na koperku. |
![]() |
| Ginoewa i czworo skupionych kucharzątek: Oliwia, Darek, Oskar, Ania. |
![]() |
| Zanim piniata stanie się piniatą, jest po prostu balonem. |
![]() |
| Wspaniałe i owocne urodzinki Ani. |
![]() |
| Plenerowe "gotowanie" zupy oraz rzut warzywem do celu. W sekrecie zdradzimy, że woda do zupy pochodziła z fontanny, a awokado zamiast do gara trafiło na pomnik. |
![]() |
| Pucu-pucu, chlastu-chlastu, nie ma piniat jedenastu, bo balony popękały, gdy je dzieci w rączki brały. |
![]() |
| Stare (dobre) góralskie małżeństwo. Ewelinka i Michał. |
![]() |
| Dřevěnka Na Fojství w Mostach u Jablunkova i nasza ekipa. |
| Darek popyla na skuterze. |
| Mateuszowi zawsze wszystko się udaje. Prawie :) |
| Lenka obmyśla przepis na idealnego męża. |
| Pan Kotek był chory. Chyba cosik zeżarł... Obmyślamy dietetyczny ratunek. |
| Pola i jej alter ego. |
| Kto zrobił najwięcej piniat? Elizka! |
| Oliwia i jej bajecznie kolorowy Furby. |
| Przyjacielowi Kingi dobrze z oczu patrzy :) |
| Michał, fascynat piłki nożnej i flowersticków. |
| Ewelina w swobodnym zawieszeniu. |
| Babeczki mniam mniam! |
wtorek, 11 sierpnia 2015
Długie nosy śpiewają
Znacie jakieś indiańskie piosenki? Nie? No to posłuchajcie :) Racja, ta akurat nie bardzo jest indiańska. Za to zaśpiewana przez naszych wspaniałych półkolonistów.
środa, 5 sierpnia 2015
Tydzień Długich Nosów
Howgh, blade twarze!
Wyruszyliśmy na łowy w cieszyńską
dzicz. Długich nosów nie mieliśmy, ale jako Waleczne koty i Kapryśne Krewetki zmierzyliśmy się z trudami podróży, odczytując znaki, sygnały i pozostawiając ślady.
| Kinga obmyśla, co może złowić indiańskim łapaczem snów. |
| Oliwia zdecydowanie preferuje aktywne formy wypoczynku. Prawie jak hamak. |
| Zosia i jej łapacz snów. |
| Ale jak to tak od razu odciski łapy? Może najpierw pęto kiełbasy? |
| Każdy królik wie, że najlepiej jest u Mileny... |
| ...i Wiktorii. |
| Właściwie króliki miały się z nami nie najgorzej. |
| Eliza, Kinga i České dráhy (czeska kolej). |
| - Daleko jeszcze? - Jeszcze kawałek. |
| Nic tak nie wzmacnia w trakcie górskiej wycieczki, jak kawał dobrego gofra. |
| Mikołaj po solidnej dawce gofrów z bitą śmietaną. |
| Czeskie smaki. Kofola. |
| W dzwonniczce świętego Izydora. |
| Mateusz w cieniu dzwonnicy. |
| Już prawie na szczycie. |
| Weronika kontempluje widoki przez zaimprowizowaną lornetkę. |
| Grupa zdobyła górę Filipkę. |
| Pani Ela wyjaśnia, co i jak piją Indianie w Ameryce Południowej. |
| Mikołaj, Michał i Zuzia potwierdzają, że yerba mate pachnie dość indiańsko. |
| Wiktoria delektuje się naparem z ostrokrzewu paragwajskiego. |
| Odświeżone reguły gry "kółko i krzyżyk" autorstwa Zosi. |
Subskrybuj:
Posty (Atom)




































