piątek, 18 lipca 2014

Kocia przygoda - wspomnienia...

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od szycia słodkich przytulanek :)
 
Zuzia i jej czarny kotek,  który otrzymał również magiczny kocyk od serca...

Co to znaczy być sprawny jak kot? Badaliśmy skoczność, grację, zwinność, a także odbyły się spotkania pierwszego stopnia z kocimi przysmakami - nie wszyscy wyszli z nich cało... 

Nasz Piotruś to kociak do kwadratu

Nie zabrakło również kocich drapieżników spotkanych w ostrawskim ZOO. Chociaż lwica była nadzwyczaj łagodna i spokojna :) Natomiast sesja fotograficzna z lwem nam nie wyszła :(

Tutaj nasza cała rozbrykana grupa :D



 Każdy z nas ma w sobie coś z kotka...

Maciek miau, miau :)
 Znalazł się też czas na zabawę, a w szczególności kocią wspinaczkę.

Zuzia spróbowała swoich sił w tej jakże trudnej dyscyplinie ;)


Nie wszystkie kotki mają drapieżną naturę. Nasze są miłe i koleżeńskie ;)

Leti i Nati

 Lato w pełni...

Ekipa lodołamaczy :D

środa, 30 kwietnia 2014

Program Półkolonii "Twórcze Lato" 2014

07-11.07.2014 Tydzień Kocia Przygoda
PONIEDZIAŁEK szycie materiałowych zabawek (prosimy o przyniesienie niepotrzebnych polarów, fragmentów filcu)
WTOREK basen, dalszy ciąg szycia
ŚRODA „Dzień kota”: malowanie twarzy, kot magnes (!), „Sprawny jak kot”- zajęcia rekreacyjno-sportowe
CZWARTEK wycieczka: ZOO Ostrawa pociągiem, potem trolejbusem (ew. dopłata za pociąg w samym Z00). Potrzebny paszport lub dowód osobisty.
PIĄTEK „Kot w nocy” - zajęcia plastyczne, lodowisko (potrzebne łyżwy, ciepłe ubrania)
Program może ulec zmianie w wypadku skorzystania z oferty festiwalów „Kręgi sztuki”, „Wakacyjne kadry”

14-18.07.2014 Tydzień Piracki
PONIEDZIAŁEK nauka szant, „Pirackie przygody” - zajęcia plastyczne
WTOREK basen, tworzenie pirackich kapeluszy
ŚRODA „Zostań piratem!” - chrzest morski nad Olzą, drżyjcie morscy bracia!
CZWARTEK wycieczka do Aquarion w Żorach
PIĄTEK „Wesołe ośmiornice” - zajęcia plastyczne (prosimy o przyniesienie niepotrzebnych polarów)

21-25.07.2014 Zagadki Ducha Lasu
PONIEDZIAŁEK zakładanie uprawy kiełków, „Bajki w zielonych sukienkach” - tworzenie ilustracji
WTOREK basen, „Ptaki Cieszyna” - zajęcia ekologiczne
ŚRODA „Mały badacz przyrody” - zabawy w terenie
CZWARTEK wycieczka w góry (potrzebny paszport lub dowód osobisty)
PIĄTEK przygotowanie sałatki owocowej, „Tajemnice przyrody” - zajęcia ekologiczne

28.07.-01.08.2014 Tydzień łasuchów
PONIEDZIAŁEK pieczenie babeczek, rozważamy sprawę eksperymentu z melonem i galaretą…
WTOREK basen, pieczenie Murzynka
ŚRODA przygotowanie galaretek z owocami, „Kulinarne podchody” - sprawdź swoją wiedzę,
CZWARTEK wycieczka: Brenna, Kozia Zagroda + pobyt nad Brennicą
PIĄTEK pieczenie pierniczków, „Łasunalia” - dzień, w którym przynosimy różne słodkie smakołyki i po obiedzie następuje WIELKA konsumpcja…

04.-08.08.2014 Tydzień upiorów
PONIEDZIAŁEK tworzenie upiornych historii,
WTOREK basen, „Upiorny twist” - zajęcia plastyczne
ŚRODA „Sceny z życia upiorów” - zajęcia w Piwnicy Teatralnej (potrzebne stroje i charakteryzacja), „Upiorna muzyka” - konkurs na najlepszy krzyk
CZWARTEK wycieczka: Równica (Nawiedzony dwór)
PIĄTEK Spojrzenie na upiory z innej strony…

18.-22.08.2014 Tydzień Rozbójników
PONIEDZIAŁEK „Ondraszek mój idol” - zajęcia plastyczne z elementami rozboju
WTOREK basen, Ondraszek mój idol” - zajęcia plastyczne z elementami rozbójniczymi, część 2
ŚRODA „Rumcajs, Ondraszek czy Janosik?” - zabawa w terenie
CZWARTEK wycieczka: Ondraszkowa Dziura, Auapark
PIĄTEK „Zbójnickie ognisko nad Wałką” (prosimy zabrać smakołyki do pieczenia)

Zapraszamy. Przygotowujemy nowe zajęcia, wycieczki. Cieszymy się, że będą nasi sprawdzeni wychowawcy pani Natalia i pan Michał czyli będą podchody i granie na gitarze (ale nie na raz:)). Basen raz w tygodniu, jak zawsze. Pyszne obiadki. Plastyka. Trochę rękodzieła, trochę żonglerki. Zabawa. Zbijak rządzi.
Wakacje... czekamy na Was:)
Nasi półkololiści robią kariery. Kolejny konkurs plastyczny, w którym mogłam być bardzo dumna z naszych podopiecznych odbywał się w ramach projektu "Śladami Imko Wisełki" pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle. Mamy tam troje laureatów: Ola, Kajtek i Ania:) Zobaczcie sami na stronie biblioteki: http://biblioteka.wisla.pl/?p=1935. Jest tam obszerny artykuł i fotki, żeby odczytać nazwiska nagrodzonych trzeba otworzyć sobie protokół. Krótkie wypowiedzi naszych laureatów są w jednym z filmów promocyjnych z tego projektu, zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=wmuOEoF2tJs&feature=youtu.be. Superdzieciaki. Szacunek:)
Drodzy Rodzice, Wasze dzieci są genialne. Podczas ostatnich dwóch ubiegłorocznych turnusów dzieci zrobiły prace do konkursu Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego "Zdrowie w twoich rękach". No i mamy 10 laureatów!!! Szczegóły na http://www.fundacja.cieszyn.pl/?konkurs-plastyczny,233. Mamy też dla laureatów gazetę drukowaną przez Szpital Śląski "WIADOMOŚCI z ulicy Bielskiej" Nr 124 (35), w której jest artykuł na temat konkursu i wszyscy laureaci wymienieni. Gratulujemy:)

czwartek, 22 sierpnia 2013

Tydzień NIEzdrowej żywności

Moi drodzy, mam nadzieję, że drżycie z trwogi przed tygodniem niezdrowej żywności. Zaktualizowaliśmy nasz jadłospis obiadowy na bardzo niezdrowy. Przygotujemy parę potraw pysznych, nieekologicznych np. słodkie galaretki z owocami z puszki, co myślicie, zdrowe? Upieczemy pizzerki z własnymi dodatkami. Niezdrowe desery są obowiązkowe w tym tygodniu:) Pamiętacie o konkursie na najbardziej niezdrowy jadłospis? No i zrobimy eksperyment z colą i mentosami:) Czekamy na was i też drżymy... co to będzie? Dodamy tak na plus, że jeśli tylko będzie pogoda, to pójdziemy na wycieczkę w góry, żeby pospalać te kalorie puste i zaczerpnąć świeżego powietrza.

środa, 10 lipca 2013

Wycieczka na Czantorię, czw. 10.07.2013 r.

Zbiórka: 8:00 w pracowni stowarzyszenia, ul. Srebrna 1a, prosimy, aby dzieci były po śniadaniu.
Wyjazd: busem do Ustronia 8:23 z ul. Garncarskiej.
Atrakcje: wjazd Koleją linową na Czantorię (na 3 dzieci jedna osoba dorosła), wejście na szczyt i zejście do Ustronia Poniwca z przewodnikiem turystycznym. Opcjonalnie tor saneczkowy na Czantorii (ew. prosimy dać dzieciom kieszonkowe: jeden bilet 6 zł, 2 bilety 10 zł). Na tor saneczkowy będziemy mieli mało czasu i chcielibyśmy, żeby to była nagroda za dzielne wędrowanie, niestety usytuowanie go na początku naszej trasy kłóci się z tą koncepcją… Można wyposażyć dzieci w ulubione przysmaki, picie, ale nie chipsy lub same słodycze. Jeśli będzie taka możliwość, kupimy dzieciom frytki przy zejściu z Poniwca, jednakże jest to dzień bez porządnego obiadu.
Wyjazd: 8:23 Wispol do Ustronia z ul. Garncarskiej. Warto, mieć kieszonkowe na frytki czy inne atrakcje.
Odbiór dzieci ul. Kochanowskiego ok. 15:17 lub ze stowarzyszenia 15.30-16.00
Uwaga! Jeśli kondycja dzieci będzie bardzo słaba, to istnieje możliwość, że wrócimy dopiero kolejnym autobusem, czyli 16:06 z Poniwca, który przyjeżdża do Cieszyna 16:35 na ul. Hajduka.
Potrzebne: wygodne buty sportowe, nakrycie głowy!!!, picie oraz dobry humor.
Tel. opiekunów: Sławomira Kalisz 512 079 951, Natalia Perz 517 488 012

poniedziałek, 1 lipca 2013

Program

1-5.07.2013 Tydzień Patchworkowy PONIEDZIAŁEK • zapoznamy się z regulaminem i zasadami BHP • wykonamy ściegi (np. fastryga, dziergany, łańcuszek, krzyżykowy) na kanwie • pójdziemy na ściankę wspinaczkową Należy zabrać: wygodny strój sportowy WTOREK • wykonamy aplikacje patchworkowe • pójdziemy na basen Należy zabrać: basenowe odzienie i akcesoria (m.in. czepek, okularki) ŚRODA • weźmiemy udział w Podchodach Patchworkowych sprawdzających zdobytą wiedzę w czasie zajęć edukacyjnych • pójdziemy na ściankę wspinaczkową Należy zabrać: • wygodny strój sportowy CZWARTEK • pojedziemy na spotkanie z paniami z grupy „Igłą i nitką” ze Strumienia Należy zabrać: woda mineralna niegazowana, nakrycie głowy, sportowe pełne buty, peleryna przeciwdeszczowa PIĄTEK • wykonanie romantycznych broszek z tiulu i tkaniny Należy zabrać: guziki, koraliki, mulina, cienkie tkaniny (ścinki)